Double Hook Gravity Latch – Double Sided
£ 51.83
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 13.6 × 14.5 cm |
| Key-Lockable | Key-Alike, Yes |
| Application | Aluminum, Steel, Vinyl, Wood |
| Key Supplied | 2 |
| Adjustment | Horizontal, Vertical |
| Color | Black |
| Materials | Polymer, Stainless Steel |
| Gaps | Ideal gap 20mm Gap variance 14mm-34mm |
13
People watching this product now!
SKU:
SLV-Viper-X2
Category: Latches
Description
Technical Drawing
Installation & Maintenance



