Double Hook Gravity Latch – Single Sided
£ 30.99
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7.2 × 14.5 cm |
| Key-Lockable | Key-Alike, Yes |
| Application | Aluminum, Steel, Vinyl, Wood |
| Key Supplied | 2 |
| Adjustment | Horizontal, Vertical |
| Color | Black |
| Gaps | Ideal gap 20mm Gap variance 14mm-34mm |
7
People watching this product now!
SKU:
SLV-Viper-X1
Category: Latches
Description
Technical Drawing
Installation & Maintenance



