Without Tension Hinges
£ 10.79pair
Self-Aligning Adjustable Tension Hinges
£ 49.96pair
Heavy Duty Adjustable Tension Hinges
£ 44.13pair
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6.6 × 13.5 cm |
| Closing Weight (KG) | 85 |
| Application | Steel, Wood |
| Adjustment | Horizontal, Tension, Vertical |
| Color | Black |
| Materials | Polymer, Stainless Steel |
| Number of Legs | 2 |
| Gaps | 20mm |
13
People watching this product now!
SKU:
SHH-135LS
Category: Hinges
Description
Technical Drawing
Installation & Maintenance



